Łączna liczba wyświetleń

23613

wtorek, 25 listopada 2014

Wyroluj zmarszczki - Dermarollerem

Starzenie się skóry jest procesem ciągłym, przebiegającym stopniowo i zależnym od wielu czynników. Wraz z wiekiem skóra staje się wiotka mniej elastyczna, cieńsza i ma tendencję do przesuszania. Na jej powierzchni pojawiają się przebarwienia oraz zmarszczki. Starzeniu się skóry nie możemy całkowicie zapobiec, ale dysponujemy skutecznymi metodami, również w warunkach domowych, które mogą ten proces opoznić i pozwolą nam ten dłużej cieszyć się młodym wyglądem.


Derma rollery - to proste urządzenia, za pomocą których możemy skutecznie walczyć z takimi problemami jak starzenie się skóry, utrata napięcia i elastyczności, drobne zmarszczki, zmiany potrądzikowe, blizny czy rozstępy
Derma rollery służą do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie. Metoda ta określana jest także mianem terapii indukującej tworzenie kolagenu, uszkodzenie skóry przy pomocy rollera powoduje bowiem powstawanie w niej nowych włókien kolagenowych.
Derma rollery z krótkimi igłami czyli tzw, rollery do użytku domowego (długość igieł 0,25-0,3mm) nie stymulują skóry do regeneracji i nie indukują tworzenia się włókien kolagenowych. Zwiększają natomiast wchłanianie kosmetyków, które przenikają przez ponakłuwany naskórek w znacznie większym stopniu. Jeśli chcemy pobudzić skórę do indukcji kolagenu, zabieg należy wykonać w gabinecie kosmetycznym przy użyciu rollerów z długością igieł od 0,5 do 1,5 mm

Jak działają rollery?

Nakłuwanie skóry za pomocą cienkich igieł powoduje mikro urazy i mikro krwawienia. Z uszkodzonych naczyń krwionośnych wydostaje się krew, a zawarte w niej płytki ulegają aktywacji. Dochodzi do uwalniania tzw. czynników wzrostu. Płytkowe czynniki wzrostu to białka, które mają kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny oraz innych składników macierzy  międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikro krążenia w skórze.

Jak rollować?

Znalazłam profesjonalny instruktaż jak wykonywać zabieg, PAMIĘTAJMY aby w warunkach domowych używać tylko i WYŁĄCZNIE igieł o długości do 0.3 mm




Mikro nakłucia w spektakularny sposób zwiększają penetrację składników aktywnych w głąb skóry. z rollerami kosmetycznymi warto stosować wysokiej jakości preparaty zawierające kwas hialuronowy oraz witaminy ACE.

Parametry rollerów:

rollery dzielimy na kosmetyczne, medyczne i chirurgiczne, rollery kosmetyczne nie wymagają żadnego znieczulenia. Duże znaczenie mają higiena przeprowadzania zabiegu, sposób przechowywania rollera między zabiegami, jego właściwa dezynfekcja  oraz wysoka jakość stosowanych w trakcie zabiegu kosmetyków. Jakość tych ostatnich jest bardzo ważna, ponieważ stosuje się je na uszkodzony w wyniku "rolowania" naskórek.
Rollery medyczne, to rollery o długości igieł od 1 do 2 mm. Dzięki nim podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia skóry na głębokości skutecznie stymulujące procesy regeneracji czyli indukujące produkcję kolagenu. Te zabiegi są bardzo ważne i warto 2 razy w roku zrobić sobie serię zabiegów w gabinecie kosmetycznym ( alternatywą rollerów są mezoterpia igłowa, radiofrekwencja frakcyjna)
Następne w kolejce to rollery chirurgiczne, długość igieł od 3 do 4 mm. Wykazują one najlepszą skuteczność, przebijają całą skórę, wnikając nawet do tkanki podskórnej i dają efekty już po jednorazowym zastosowaniu. Za ich pomocą jesteśmy w stanie osiągnąć remodeling skóry na całej jej grubości i skutecznie sobie radzić z najtrudniejszymi przypadkami takimi jak duże blizny i blizny przerostowe. Do wykonania zabiegu wymagane są warunki sali operacyjnej oraz znieczulenia miejscowego, bądz ogólnego. Podczas zabiegu występuje duże krwawienie, skóra jest bardzo posiniaczona a czas rekonwalescencji znacznie dłuższy niż przy stosowaniu rollerów medycznych.

Kosmetyki do zabiegów:

Używając derma rollerów, pamiętajmy o właściwym przygotowaniu skóry, a więc stosowaniu kosmetyków z witaminami A,C i E oraz betakarotenem. Najlepiej zacząć je używać systematycznie na  co najmniej 3 tygodnie przed pierwszym zabiegiem, a potem cały czas pomiędzy kolejnymi zabiegami. Kosmetyki mogą mieć postać kremów, serum lub kapsułek z witaminami. Kosmetyki z witaminami AC i E doskonale przygotowują skórę do zabiegu. Powodują przyśpieszenie gojenia, oraz co najważniejsze zwiększają wywołaną przez nakłucia produkcję kolagenu.


Pielęgnacja po zabiegu:

Zastosowanie derma rollera zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko normalne i ustępuje maksymalnie do 3 dni po zabiegu. Ryzyko infekcji po zabiegu jest minimalne a sam zabieg uznawany jest za bezpieczny. Mimo tego w dniu zabiegu warto zrezygnować ze spożywania alkoholu oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę. Przez kolejne dni, około 5 dni, należałoby unikać basenu, sauny i ekspozycji na słońce gdyż mogą pojawić się przebarwienia na skórze.







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz