Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem naszego ciała. Najwięcej, bo aż połowa jego zawartości znajduje się w skórze.
Pod względem budowy chemicznej należy do grupy polisacharydów, glikozaminoglikanów.Kwas hialuronowy jest substancją silnie hydrofilną. Jego główna funkcja polega na wiązaniu wody w macierzy pozakomórkowej. W związku z tym jest istotnym składnikiem odpowiedzialnym za poziom nawilżenia skóry i jej elastyczność.
Z wiekiem ilość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze obniża się, dlatego pojawiają się zmarszczki. Systematyczne uzupełnianie ubytków kwasu hialuronowego w skórze opóźnia proces starzenia, wygładza zmarszczki oraz poprawia poziom nawilżenia skóry.
Kwas hialuronowy pozyskuje się w drodze fermentacji bakteryjnej. Jest on substancją biokompatybilną, rozpuszczalną w wodzie, dostępną w dwóch formach: usieciowanej i nieusieciowanej.
Proces usieciowania sprawia, że preparat przybiera postać stabilnego, nierozpuszczalnego w wodzie żelu, który ulega powolnemu rozkładowi, stopniowo wchłaniając się.
Dzięki tym właściwościom kwas hialuronowy usieciowany nadaje się świetnie do wypełniania zmarszczek, tworząc w miejscu podania stabilne "wałeczki".
Obecnie co roku tysiące kobiet na całym świecie korzysta z tej metody korekcji zmarszczek. Efekt zabiegu utrzymuje się do roku.
Główne wskazania do stosowania usieciowanego kwasu hialuronowego to wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust.
Szczególnie dobre efekty uzyskuje się korygując bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki / dolne kąciki ust/, zmarszczki palacza oraz "lwią" zmarszczkę na czole.
Kwas hialuronowy nieusieciowany jako produkt mniej stabilny stosuje się w terapiach odmładzających w formie mezoterapii igłowej ostrzykując równomiernie obszar skóry, który chcemy odmłodzić.
Zabieg ten uzupełnia niedobór naturalnego kwasu hialuronowego w skórze z oznakami starzenia. Nawilża głębsze warstwy skóry, zwiększa jej gęstość i elastyczność dając efekt naturalnego liftingu, dlatego określa się go w medycynie estetycznej jako zabieg mezolift.
Stosuje się go do odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Wskazaniami do zabiegu mezolift są:
-pierwsze zmarszczki
-skóra zwiotczała, pozbawiona blasku
-skóra cienka, odwodniona
-skóra opalona, z pierwszymi oznakami fotostarzenia
-skóra palaczek
Mezolift należy do grupy zabiegów wspomagających walkę ze starzeniem się skóry. Wykonywany systematycznie może znacznie poprawić jej wygląd.
Jego istotę stanowi podawanie do skóry niestabilizowanego kwasu hialuronowego przy pomocy techniki mikro nakłuć powierzchownych i śródskórnych.
Widzimy zatem, że nie można go mylić z wypełnianiem zmarszczek kwasem hialuronowym. Są to dwa różne zabiegi.
Celem zabiegu mezolift nie jest wypełnienie zmarszczek, a rewitalizacja skóry, poprawa jej nawilżenia i gęstości.
Te dwa zabiegi uzupełniają się wzajemnie, a systematyczne podawanie do skóry nieusieciowanego kwasu hialuronowego przedłuża trwałość wypełniaczy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz