Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 31 stycznia 2016

OPEN YOUR EYES - Jak radzić sobie z problemami okolic oczu??




Skóra w okolicy oczu starzeje się szybciej, niż w innych rejonach ciała. Jest ona bardzo cienka, delikatna, wiotka i szybko ulega starzeniu. Dzieje się tak, gdyż jest niemal pozbawiona gruczołów łojowych. Dla przykładu: na 1cm2 skóry na policzku znajduje się ok. 800 gruczołów łojowych, a na takiej samej powierzchni skóry okolic oczu jest ich zaledwie 20. Dodatkowo skóra w tym rejonie jest narażona na wiele niekorzystnych czynników (np. promieniowanie słoneczne, makijaż).


Opadające górne powieki
Głównym powodem opadających powiek, jest utrata kolagenu wraz z wiekiem. Skóra staje się wiotka i wskutek grawitacji opada. Nierzadko zdarza się, iż wiotka skóra czoła opada na brwi i powieki, przyczyniając się do problemu.


Kurze łapki 
Kurze zmarszczki, czyli zmarszczki wokół oczu, są wynikiem działania mięśni mimicznych. Pojawiają się one przy uśmiechu czy mrużeniu oczu, lecz z czasem zaczynają na stałe zarysowywać się w skórze.


Obrzęki
Obrzęki pod okiem są najczęściej wywołane niewielkimi zastojami, które powstają, kiedy śpimy w pozycji horyzontalnej.


Cienie pod oczami
Cienie pod oczami powodują, że wygląda się smutno oraz sprawia się wrażenie przemęczonego, schorowanego. Cienie pod oczami są wynikiem prześwitywania naczyń krwionośnych przez cienką skórę oraz nieodpowiedniego stylu życia. Często pojawiają się po nieprzespanej nocy i dużej dawce stresu czy przemęczenia. Zazwyczaj osoby palące papierosy borykają się z tym problemem.




Co możesz zrobić z Twoim problemem?

Jeżeli jesteś w stanie przewidzieć, czyli dostrzec pierwsze oznaki defektu - zacznij działać od razu. Nie czekaj, aż problem się nasili, gdyż łatwiej zapobiegać, aniżeli leczyć.
Opadające górne powieki - bezdyskusyjnie najlepszym zabiegiem jest radiofrekwencja (RF) mikroigłowa, która zapobiega utracie kolagenu oraz działa liftingująco. Aby unieść nie tylko powieki, ale i brwi, najlepiej opracować na całe czoło. 
Jeżeli problem jest na tyle nasilony, że opadająca powieka utrudnia widzenie, potrzebna będzie interwencja chirurgiczna, polegająca na wycięciu nadmiaru skóry. W tak zaawansowanym defekcie, zabieg ten może być refundowany przez NFZ.

Kurze łapki - w tym przypadku również najlepiej sprawdzi się RF mikroigłowa, która poprzez stymulację komórek do produkcji kolagenu, napina skórę i spłyca powstałe zmarszczki. Również dobrym sposobem, lecz wymagającym większej ilości zabiegów, jest mezoterapia igłowa. Również poleca się laser frakcyjny.
Obrzęki - bardzo dobrze sprawdzają się masaże i drenaż limfatyczny, które usprawniają krążenie oraz w pewnym stopniu zmniejszą ryzyko powstawania obrzęków. Efekty również przynosi zabieg radiofrekwencji kontaktowej z użyciem fali radiowej , która podgrzewając tkanki, niweluje obrzęki. Przed ważnym wyjściem efektownym rozwiązaniem jest masaż specjalistycznymi okularami, który pozwoli na szybkie zniwelowanie problemu. dobrze sprawdza się również mezoterapia igłowa
Cienie pod oczami - terapia eliminująca cienie pod oczami polega na pogrubieniu skóry i uzupełnieniu braków tkanki podskórnej. Urządzeniem, które przynosi bardzo dobre efekty i spełnia owe wymogi jest RF mikroigłowa. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zabieg radiofrekwencji kontaktowej i mezoterpii igłowej
W walce dotyczącej zniwelowania Twojego problemu lub zapobiegania mu najważniejsza jest REGULARNOŚĆ wykonywanych zabiegów. Jest to niezwykle istotne, gdyż po uzyskaniu wymaganego efektu, podtrzymasz to co uzyskałaś oraz zapobiegniesz postępowi defektu.
Niezwykle istotny jest fakt, iż jeżeli chcesz otrzymać spektakularny efekt, to niezbędny będzie zabieg przy użyciu specjalistycznej aparatury. Nawet najlepsza maseczka czy zabieg nawilżający nie podniesie diametralnie opadających powiek oraz nie spowoduje, że znikną nam zmarszczki. 


Dlaczego pielęgnacja domowa jest taka ważna?
Wymienione wyżej zabiegi gwarantują największy i najdłuższy efekt, lecz oprócz nich niezmiernie ważna jest prawidłowa pielęgnacja domowa, która znacznie wpływa na kondycję problemu oraz podtrzymanie efektu.

OTO KILKA WSKAZÓWEK:
1. Codzienny demakijaż oczu (a następnie całej twarzy) przed snem jest konieczny, aby dać skórze odpocząć nocą. 
2. Demakijaż wykonuj specjalnymi, delikatnymi kosmetykami do demakijażu oczu
3. Jeżeli masz tendencję do obrzęków lub cieni, po demakijażu wykonaj kompres np. z naparu z rumianku, dzięki któremu oczy odpoczną i następnego dnia będą wypoczęte.
4. Używaj kremów dedykowanych do pielęgnacji oczu. Ważne! Typowy krem do twarzy nie zaspakaja potrzeb okolic oczu. Dzieje się tak, gdyż skóra w tym rejonie jest cieńsza oraz niemal pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego więc potrzebuje głębokiego nawilżenia i odżywienia. Dlatego kremy do pielęgnacji okolic oczu są bogatsze w swoim składzie. 

Przed ważnym wyjściem lub po nieprzespanej nocy - płatki z kwasem hialuronowym: http://sklep.isabelspa.pl/linia-do-pielegnacji-okolic-oczu-mlode-spojrzenie/266-hyaluronic-eye-patch-masks-8x2-szt.html

5. Ochrona przeciwsłoneczna - jak już zostało wspomniane, skóra w okolicach oczu jest bardzo cienka, ze względu na to ekspozycja na promienie słoneczne znacznie przyspiesza starzenie. Skutkiem tego jest pojawianie nowych zmarszczek, pogłębienie już powstałych oraz zwiększanie wiotkości skóry.
6. Odpowiednia ilość snu.



Niestety, problemy estetyczne okolic oczu sprawiają, iż wyglądamy na starszych w stosunku do wieku. Warto więc zacząć walczyć ze swoim widocznym problemem, gdyż głównie jest to walka o nasze dobre samopoczucie i pewność siebie. A SZCZĘŚLIWA KOBIETA, TO PIĘKNA KOBIETA. :)

opracowała: Dominika Florek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz